Yok böyle bir şarkı

İlk önce Rayland Baxter efendi senden, sonra spotify senden özür diliyorum, ama abi kaç gündür bu şarkıyı alabileceğim veya basitçe indirebileceğim bir yer arıyorum.

Beni uğraştırdınız ama en sonunda istediğimi elde ettim. Böylesine mükemmel bir şarkıyı spotify’a hapsetmek de ne demek abi. Şu an 4oo kusuruncu kez dinliyorum şarkıyı neredeyse.

Şimdi spotify’da premium olduğunda şarkıyı çevrimdışı dinleyebilirsin diyenler olacaktır. Evet ben premium üyeyim ama şarkıyı başka mecralara da taşımak istediysem meğer.

Neyse efendim şarkı, Rayland Baxter’dan “The Mtn Song”.

Bu şarkının youtube’da iki versiyonu var. Biri official videosu, diğeri de yine official olmak için özenen akustik versiyonu. Bunlardan hiçbiri spotfy’daki versiyonu kadar iyi değil. Bu adam askhelon diye bir albüm kaydı yaptırmış. Ne varsa bu kaydın içinde işte.

Bende internette bu askhelon albümü aradım, taradım idirebileceğim bir yer bulamadım. Yaklaşık 2 gün boyunca uğraştım bunun için. Çaresizlik içindeyken, House M.D gibi aniden bir aydınlanma yaşadım ve google’a spotifydan şarkı indirme nasıl olur dedim.”How to download music from spotfy”.

Sağolsun bizim camia biraz illegal işler konusunda sınır tanımaz. Ne de olsa biz Y kuşağındayız. Her yol mübah. Kendi yasalarımızı kurallarımızı koyan bir kuşağız ve ben bu kuşağın homo sapiens sapienslerin (Özellikle çift yazılır) piri olduğunu düşünüyorum. Neyse efendim başka konlara dalmayayım.

Bu yegane kuşak hemen spotifydan şarkı indirebileceğimiz spotfydl diye bi program yapmış ama o prog mac’de çalışmadı ve ben o an çöktüm resmen. Sonra tabi, biraz daha arayıp taradıktan sonra spotifyrippermac diye bir program ile şarkıyı kaydedebildiğimizi buldum. Peki ben kaydettim mi? Ettim efendim. Vicdan muhasebesini sonra yapacağım, şu an keyfini sürüyorum. Bi ara Rayland Baxter’dan özür dileyip üstüne de böyle bir şarkıya imza attığı için teşekkür edeceğim.

İşte o malum şarkıyı kendi sitemden dinleyebilirsiniz.

alierbey | 30/09/2016

Leave a Reply