Black mirror un en iyi bölümü

Bence diye başlamak gerekiyor tabi. Black mirror un teknolojiye bakışını futuristik yaklaşımını hepimiz biliyoruz ama her bölümü çok iyi diyemeyeceğimiz bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı bölümleri var ki çok can sıkıcı. Zaman israfı olarak görüyorsunuz. Ama zaman sizden gittikten sonra artık bir anlamı kalmıyor diziye söyleniyorsunuz. Ben bunu bu dizide çok yaşadım. Yaşadım ama bırakamadım. Bazı bölümleri var ki onlarda çok başarılı. Dengesiz bir kız arkadaş gibi bu Black mirror. Bazen gününüzün keyifli geçmesini sağlayan bazende size isyan ettiren kız arkadaş.

O keyifli bölümlerden biri de Hated in the nation başlıklı 3. Sezon 6. Bölüm. Arıların var olduğu bir bölüm ve kurgu olarak dahiyane. Yine spoiler vermemek için hakkında fazla bir şey yazmayacağım. İzledikten sonra yorum kısmına yazarsanız orada daha rahat konuşabiliriz. Emin olun izledikten sonra keyif aldığınız bir bölüm olacak.

Çünkü beni en çok etkileyen bölüm olur kendisi.

Black mirror’un Bandersnatch gibi yönlendirmeli kurguları denediğini biliyorsunuz. O yüzden kötü bölümleri de olsa bu deneysel tarzlarından dolayı takdire şayan iş yaptıklarını söyleyebilir.


alierbey | 22/10/2019

Leave a Reply