Dangal

Bu film o kadar detaylı incelenebilir ki, yazmaya ne benim gücüm yeter ne bilgim yeter ne de siz okumaya dayanabilirsiniz. Çünkü kadınların hor gürüldüğü bir toplumda her ne olursa olsun herkesi karşına alıp hiç kimseyi dinlemeden onları yüceltebilmek her babayiğidin harcı değildir.

Bu açıdan bakıldığında oldukça iyi bir iş başarmış olan bir kişiye aynı zamanda kendi hayallerini çocuklara dayatması açısından bakılınca, başardığı şey bir anda anlamsızlaşıyor.

Velhasıl çok güzel psikolojik sosyolojik değerlendirmelere tabi olabilecek bir film var karşınızda.

Özellikle son yıllarda Hollwood’un saçma sapan dialoglu filmlerinden sonra insanın ruhunu okşuyor arkadaş.

Bilirsiniz bir kaç yıldır Hollywood kısır döngüye girip eski kahramanların filmlerini yeniden çekme, sonunda yine Amerika’nın Dünya’yı kurtardığı filmleri yapma, bütün süper kahramanları aynı çatı altında buluşturup onlara gereksiz dialoglar sunma gibi bir gaflette.

Bollywood ise bize daha insancıl hikayelerle gelmekte. Bu filmde ise başarı hikayesi söz konusu ve defalarca tüyleri diken diken eden unsurlar içermekte. Beni okuyanlar bilir; bir yapıtın başarısı bende tüyleri diken diken ettiği ölçüde başarılı. İster kitap olsun, ister film, ister müzik eseri …

Ve son bir nokta filme başlamadan önce her zaman iyice araştırıp vaktimin boşa gitmesini istemeyn bünyem bu sefer Aamir Khan’ın film için sağlam  kilo alıp verdiğini öğrenince araştırmayı es geçmiş ve  izleyelim bakalım demiştir.Ardından filmin sonunda true stroy olduğunu öğrenmekle birlikte şoka girmiştir.

Dipnot, Bollywood şu filmin içinde saçma sapan danslarınızdan ve gereksiz müziklerinizden vazgeçin. Nooooluuuuuurrrrr…….

 

 

 

 

 

alierbey | 05/09/2017

Leave a Reply