Hunter Killer

İlginç bir şekilde bazen IMDB ile uyuşamıyoruz. Sonuçta binlerce insan oy veriyor ve genel bir değerlendirme çıkıyor film için. Ve ortalamayı gösterdiğini bilsem de, ben o ortalamanın üstünde bir rakam düşünüyorsam bu bana ilginç geliyor. Halbuki altında bir rakam düşünürsem onu çok fazla önemsemiyor. Neden biliyor musunuz?

Ben değer veriyorsam sizde değer verin diyen dürtülerim onlar.

Siz kimsiniz ki ben beğenmişim bir kere diyor o dürtüler.

Binlerde kişiyi sallamıyorcasına…

Neyse bunlar benim iç hesaplaşmam. Bu filmde bu duyguları hissettim. Ve film benim için başarılıydı, soluk almadan izledim. Nefesimi tuttum resmen.

Bu tanımlamaların sonucunda üst düzey bir film bekleyebilirsiniz ama öyle üst düzey bir film değil. Benim aksiyon sevmemle alakalı diye düşünüyorum. Aksiyon seviyor iseniz yukarıdaki cümlelerime kaltılacağınızı umuyorum.

Film yine yine yine Amerika ve Rusya arasında ve Amerika yine abiniz biziz’i vurguluyor.

Holywood’ un devamlı böyle bir filmler yapması ve Rusya’nın da sinema sektöründe o kadar yer almaması, haliyle bu durumları takmıyormuş gibi halleri bana film sırasında ;

Sessiz atın çiftesi pek olur

dedirttirdi.

Velhasıl Gerard Butler‘a gelirsek, adan her daim cool arkadaş. Film’e de cuk diye oturmuş.

Beni film’de tek rahatsız eden şey; Bazı sahnelerin yapaylığıydı. Bilgisayar destekli sahnelerde daha iyi görseller çıkarılabilirdi. After Effects’i biraz daha kasmaları lazımmış 🙂 veya hangi programı kullanıyorlarsa.

Benim imdb puanım : 7.6

alierbey | 20/01/2019

Leave a Reply