Vikings

Aslında birçok yapım tek ana karakter üzerine kurulu olmasına ragmen karakterlerin sahnede olmadıgı zamanlarda bile dizinin veya filmin biraz gideri vardır. Ama Vikings’de hiç gideri yokmus.

Spoiler içerir…

Ragnar Lothbrok 4. sezonun 16. bölümünde ölür ve 2-3 bölüm önce ölecegi anlaşılmaktadır. Yok ya demiştim kendi kendime bir sekilde kurtulur. Hatta yılanlı çukura düstügünde bile çıkacagını düsünmüstüm ama nafile.

Öldükten sonra ise  4. sezonun bitmesi için 4 bölüm kalmıstır ve benbu 4 bölümü izlemeyi bıraktım bir süre. Halbuki 4.sezonu 2-3 günde izlemiştim. Bir anda dizi anlamsızlastı ve izlemenin bir anlamı kalmadı benim için. Meger Vikings dizisi benim için Ragnar Lothbrok’tan ibaretmis. Sonra icime bir kusku düstü. Bu adam buradan çıkıp bi kaç bölüm sonra geri gelmesin dedim ve hemen vikipedia sayfasına bakayım dedim. Nasıl ölmüş bu adam ? Burada https://tr.wikipedia.org/wiki/Ragnar_Lodbrok ölürken söylediği Matem Türküsünü  de okuyunca dedim kesin öldü.

Odin‘in benim için şölen masasını hazırladığını bilmek çok güzel. Yakında kıvrık boynuzlardan şarap içeceğiz. Odin’in Valhalla‘sına gelen bir savaşçı şikayet etmez. Onun yanına ağzımda korku sözleriyle girmeyeceğim. Æsir beni karşılayacak. Ölüm yas olmadan gelecek. Ben de gitmek için sabırsızlanıyorum. Disir artık beni eve götür, Odin’in gönderdiği Valkürler. Æsir ile onur duyarak içkimizi yudumlayalım. Ömrümün günleri sona eriyor. Ölürken gülüyorum

Sonra bikaç gün sonra bi kaç bölüm var onları da izleyeyim ama zorla bitirdim.

Yani sözün özü genelde ana karakterlerin bile ölebileceği Game of Thrones gibi yapımları izleyince “hah iste böyle olmalı dizi dediğin sasırtmalı” derken Vikings de kendimle çeliştim.

alierbey | 14/03/2017

Leave a Reply