Westworld Aydınlanması

Dizi izlemek ile ilgili life kısmında ben bi yazı yazmıştım. Ve sonunda da

İzlemeye devam edelim biz yapacak başka işimiz yok zaten

demiştim, kinayeli bi şekilde.O yazıya buradan ulaşabilirsiniz.(Artık istemsi sekilde ögrenilmistir herhalde buradan ulasabilirsiniz denilen yerde buradan keilmesine baglantı verildigini)

Hayvani bir şekilde izlememek kaydıyla bugünlerde takıldığım bir dizi var ki o da başlıktan da analşılacağı üzere Westworld.

Peki aydınlanması nedir. Öncelikle diziyi araştırmadan tavsiye üzerine izlemiştim. Ve jenerikte

Based on Michael Chrincton

demesiyle hassiktir demem bir oldu. Michael Chricton efendim bilimkurgu üstadlarından birisi. Jurassic Park’ı yazan kişidir kendisi. Sıradaki ve Av gibi sağlam kitapları vardır. Sıradaki kitabını okurken kitabı kapatıp hakikaten böyle şeyler olmuş mu diye git-geller yaşamadım değil. Kurgu olan birşeyi gerçekmiş gibi nakletmiş. Velhasıl adam sağlam based on da der demez gidişat iyi dedim.

Sonra ikinci bölümde

created by Jonathan Nolan

yazısına dikkat ettim. İlk sefer izlediğimde de dikkatimi çekmişti ama pek sallamamıştım. Sonra bu Jonathan Nolan’ın Christopher Nolan ile ne alakası var derken herifler kardeşmiş.

Christopher Nolan kim derseniz o sevdiğin filmleri yapan adam. Meğer çoğu projede birlikte çalışıyorlarmış.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Nolan

sonra bu wiki sayfasını okurken, oha dediğim birşey daha; bu adam, Person of Interest’in herşeyi imiş. Abi ben bu person of Interest’i soluksuz izliyordum o zamanlar niye sallamadım bu adamı bilmiyorum.

Neyse efendim, işte bunların akabinde meğer ben bu adamın yaptığı işleri seviyormuşum dedim….

alierbey | 09/11/2016

Leave a Reply