Yazılımcı olmak zor mudur?

Kısa ve net cevabı; zordur arkadaş.

Uzun ve detaylı cevabı; zordur ama! aması var işte.

Aması şu; keyiflidir.

Bazen saç baş yoldursada çoğu zaman keyiflidir. Bir kere insanla uğraşmıyorsunuz. Emin olun insan ile uğraşılan bütün meslekler berbattır 🙂

İnsan bu hattı zatında her türlüsü var.

Makinalar iyidir iyi. Onlarında dengesizi olsa da genelde dediğinizi yaparlar.

Keyifli olan diğer bir kısmı ise yazarsınız ve birşeyler üretirsiniz. Bilesiniz ki tüketim toplumunda üretken birey olmak mutlu hissettirecektir(Sosyal mesajımızı da çaktık).

Bir başka husus ise her zaman her yerde çalışabilirsiniz. Mekan ve zaman bağlamı yoktur sizin için. Benim en sevdiğim kısım bu diyebilirim. Notebook’um yanımda olduğu sürece sıkıntı yok.

Birde bilirsiniz. İnsanlar ister istemez dönem itibari ile, teknolojiyle içli dışlıdırlar ve sizde onun dibini bilen bir birey olarak danışılan biri olursunuz.(İş format atıver buna dendi mi kaçın oradan)

Hergün bulmaca çözersiniz.

Analitik düşünme kabiliyetiniz artar.

Ve organizasyon yeteneğiniz nirvanaya ulaşmıştır. Beyin function’lar arasında dolaşırken en kısa yol ve önem sırasıyla cebelleşirken bi süre sonra gerçek hayatta neyin ne zaman olması gerektiğini, öncelik belirmeyi sistematik olarak yaptığınızı görürsünüz.

Bunların ardında bir handikap yazmak isterim ki bu güzel bişey mi değil mi balış açınıza göre değişir. O da toplumda konuşulan herşey sizin için gittikçe basitleşir. Bazen varolan muhabbetlere anlam veremeyip ortama adapte olamayabilirsiniz.

Velhasıl yazılımcı olmak zordur ama güzel bir şeydir.

alierbey | 09/05/2017

Leave a Reply